7 maj 2016

"O biznesie w internecie..." - Q&A dla start-upowców

     Jednym z moich postanowień noworocznych było poszerzanie wiedzy na temat bloga i biznesu. Tak, rozwój osobisty i zdobywanie wiedzy - właśnie nad tym starałam się skupiać przez ostatnich kilka miesięcy. W tym celu już w zeszłym roku poczyniłam stosowne ku temu kroki. Zakupiłam pierwszą  lekturę o samorozwoju, o której możecie przeczytać klikając tutaj. Dodatkowo czytanie blogów branżowych traktujących o rozwoju w biznesie i w blogosferze. Kilka miesięcy temu natrafiłam też na ciekawą książkę. Jej forma jest dosyć prosta, bo można ją określić zbiorem Q&A, czyli tzw. pytań i odpowiedzi. Znalazłam ją w Auchanie po cenie promocyjnej. Jednak nie spojrzałam na datę wydania czyli 2012 rok. Tak, 4 lata różnicy, ale tematy wiąż na czasie. Choć pamiętajmy, że jeśli chodzi o biznes internetowy to warto kupować książki z bieżącym rocznikiem, ponieważ ten rynek zmienia się tak szybko, że mogą w nasze ręce trafić już nieaktualne dane i informacje.

"O biznesie w internecie - wszystko co chcielibyście wiedzieć, ale baliście się zapytać."

Jak już wspomniałam książka to zbiór pytań, które zadaje sobie każdy start-upowiec, który chce założyć biznes w internecie. To 240 stron przydatnych informacji dla przyszłych przedsiębiorców. Książka graficznie jest utrzymana w jednym stylu i po za odpowiedziami zawiera również szereg przydatnych informacji takich jak np. z jakich narzędzi korzystać, porównania poszczególnych opcji oraz tego, która z nich może być najlepsza ( oczywiście nie narzuca żadnej opcji, pozostawiając wybór przyszłemu start-upowcowi).
Lektura podzielona jest na kilka rozdziałów poruszających poszczególne działy prowadzenia biznesu: promocja, sprzedaż i obsługa klienta, płatności elektroniczne itp. Tak więc tym sposobem nawet jeśli ktoś już zaczął prowadzić biznes może tam znaleźć przydatne informacje, których do tej pory nie dostrzegał. Odpowiedzi na pytania, które sobie zadaje. 
 Warto sięgnąć po tą lekturę. Polecam szczególnie wszystkim przyszłym przedsiębiorcom. Ludziom, którzy planują założyć własny biznes w internecie i mają wiele wątpliwości bądź szukają pewnych rozwiązań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie toleruję spamu. Nie uznaję obserwacji za obserwację! Szanujmy czyjąś przestrzeń i nie śmiećmy w czyimś "ogródku":)