7 mar 2016

Inspiracje: must have

  Hej. Ostatnio trochę przystopowałam z blogiem, ale już wracam. Dzisiaj będzie nieco luźno. Jak widzicie po tytule dziś pojawi się mały must have. Tego typu post był już tu wcześniej raz i cieszył się sporym pozytywnym odbiorem. Dlatego uznałam, że chociaż raz do roku mogę tu coś takiego opublikować. Poprzedni post możecie zobaczyć TUTAJ, a poniżej nowy zbiór inspiracji.

Rozwojowy niezbędnik - Książka Sophie Amorusso to konieczność jeśli interesujesz się rozwojem osobistym i chciałabyś mieć w przyszłości założyć własną firmę. Jak mówi tytuł "#Szefowa..." to książka skierowana głównie do kobiet. Ale kto wie, może panowie też znaleźli by w tej lekturze coś dla siebie? Kupię, sprawdzę i dam znać.

Termiczny kubek - obecnie nie wiem gdzie zapodziałam mój stary, który tak lubiłam. Co prawda nie był typowo termiczny, ale muszę pomyśleć na zakupem nowego. Bardzo lubię pić kawę z nietypowych kubków, więc musiał się on znaleźć na mojej liście.

Drewniana tacka - kiedyś zastanawiałam się po co to ludziom. Do ozdoby? Fajnie wygląda? Ha! Sama odkryłam dla niego inne i pożyteczne zastosowanie. Dlatego już od jakiegoś czasu rozglądam się za taką, która odpowiadałaby mi swoim krojem i kolorem.

Manekin krawiecki - Od bardzo długiego czasu próbuję zebrać się za szycie. Już wtedy marzyłam i rozglądałam się za krawieckim manekinem. Teraz postanowiłam na poważnie już zdecydować się na jego zakup no i oczywiście co za tym idzie poważnie podejść do maszyny do szycia.

Pogromca kołtunów, czyli Tangler Teezer. Podobno ta mała szczotka świetnie rozczesuje włosy, a w moim przypadku na prawdę by się przydała. Mam z reguły cienkie i dość rzadkie włosy, które szybko się kołtunią. Ich częste rozczesywanie sprawia, że co dnia ubywa mi ich trochę. Tak więc myślę, że to maleństwo świetnie by się tu sprawdziło.

Zanim przejdę do końca tego posta chcę jeszcze napisać kilka słów na temat tego typu list MUST HAVE. Czy one na prawdę się przydają? Czy tylko je tworzymy i tak na prawdę wzdychamy do tych rzeczy? Nie wiem jak jest u innych, ale mi udaje się zrealizować moje zakupowe plany ( choć jakieś wielkie nie są). Dla przykładu opublikuję tu poprzednią listę z zakupionymi rzeczami:


Tak jak więc widzicie, większość z tych rzeczy udało mi się zakupić.teraz czas na zrealizowanie celów z aktualnej listy:).