18 mar 2013

P.C Cast + Kristen Cast „Naznaczona”

     Wiecie, że lubię czytać i choć usłyszałam ostatnio, że książki z gatunku fantasy do mnie nie pasują, to właśnie je najchętniej czytam. Dzisiaj kolejna pozycja, którą przeczytałam już dawno temu, ale postanowiłam, że zrecenzuje.


   Zoey Redbird jest zwyczajną nastolatką do momentu, gdy zostaje naznaczona. Całe jej życie ulega diametralnej zmianie o 360 stopni.Od tej pory przechodzi przemianę w coś zupełnie innego niż była do tej pory - w wampirzyce. Przemiana jednak jest procesem bolesnym, jeśli nie znajdzie się w odpowiednich rękach i w odpowiednim miejscu, którym jest Dom Nocy. To właśnie tam dziewczyna trafia jeszcze tego samego dnia, w którym ją naznaczono i zaczyna zauważać zmiany jakie w niej zachodzą. Wyjątkowy znak jaki ukazał się na jej czole daje do zrozumienia, że nie jest ona  zwyczajną adeptką. Od tej pory zaczyna nowy rozdział w swoim życiu, który przepełniają mrok, tajemnica i zazdrość. Obowiązkowy wątek miłosny.

Książką ukazuje czasy dzisiejsze, w których istnieją dwa różne i odseparowane od siebie światy. Świat ludzki to ten, w którym żyjemy na co dzień. Jednak jest też rasa, dla której noc jest dniem, a dzień nocą. Jej przedstawiciele nie wychodzą po za mury szkoły i zarazem swojego domu do świata ludzkiego. Żaden nastolatek nie może być pewien, czy pewnego dnia to właśnie po niego nie przyjdą i nie naznaczą na przedstawiciela tej mrocznej rasy.

 Książka jest ciekawa i wciągająca. Odzwierciedla świat nastolatków i to z jakimi sytuacjami możemy się w nim spotkać. Jest też o tyle ciekawa, że pisana przez dwie kobiety. Można tam dostrzec nutę erotyzmu, która nie jest jednak mocno zobrazowana.
   Polecam w szczególności fanom sagi ,,Zmierzch”, czy też serii ,,Harry’ego Pottera”.