15 sie 2013

Prometeusz -recenzja filmu

Jakiś czas temu miałam okazję obejrzeć film, który w lipcu 2012 roku ukazał się w kinach. Był to "Prometeusz" reżyserii  Ridley'a Scott'a. Grupa odkrywców na podstawie malunków w jaskiniach w różnych częściach świata postanawia wyruszyć w poszukiwaniu swoich stwórców do odległych zakątków wszechświata. Ich zdaniem bowiem ludzi stworzyły wyższe formy życia na swój wzór. Po dotarciu na planetę wg. wytyczonych współrzędnych odkrywają odpowiedzi na zadawane sobie wcześniej pytania. Jednak prawda jaką chcieliby poznać nie jest tak kolorowa jak myśleli. Poszukiwanie stwórców ludzkości i jej początków zamieniają się w walkę o przetrwanie gatunku ludzkiego.

   Teoria wysnuta przez bohaterów filmu jest jedną z tych, która krąży po naszym świecie nawet w czasach dzisiejszych. Mianowicie fanatycy twierdzą, że świat został stworzony przez kosmitów, którzy zostawili nas tu i odlecieli, ale kiedyś jeszcze wrócą. Hmm szczerze w to wątpię. 
   Film jest dosyć ciekawy, jednak scena końcowa jest nieco niewiarygodna. Ale to w końcu SciFi. Mam wrażenie, że reżyser odniósł się do znanej na pewno wszystkim serii "Obcy". Można by nawet powiedzieć, że "Prometeusz" jest prologiem do puszczanej od wielu lat serii.

W skali szkolnych ocen (4).