14 sty 2014

Anne Sofie Madsen design&illustrations

      Ostatnio na Facebooku udostępniałam zdjęcie z pokazu jednej z kolekcji Anne Sofie Madsen.
Urodzona w Danii, absolwentka Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk (Royal Danish Academy of Fine Arts), którą ukończyła w 2009 roku. Pracowała dla takich osobowości w świecie mody jak John Galliano (dom mody Dior'a) w Paryżu, a przed przeprowadzką do Londynu dla samego Alexandra McQueen'a jako młodszy projektant (Junior Designer). Zadebiutowała w 2010 roku na Londyńskim Fashion Week'u.

     Jej kolekcje się zmieniają, ale przekaz pozostaje ten sam: pokazanie dobrze znanego poprzez nieznane, wykorzystując przy tym tradycyjne metody rękodzieła z metodami krawieckimi dla ubrań ready-to-wear . Dla mnie jej kolekcje są z kosmosu wzięte i tylko dla wybrańców. Nie sądzę, by tak odważne ciuchy założyli ludzie z przeciętnymi upodobaniami. 
      
     Poniżej prezentuje moich ulubieńców z poszczególnych kolekcji, które szczególnie mnie urzekły. 

Post-human speed SS14


 Sens of chrome 

Cherrilee 
Oprócz projektowania ubrań, Anne jest także ilustratorką, która tworzy wyjątkowe dzieła. Przedstawiają one dziwne i być może poniekąd przerażające rzeczy. Dla mnie pokazują jacy jesteśmy na prawdę: dziwni, ale też piękni, wybrakowani, ale przez to wyjątkowi -  perfekcjonizm nie istnieje. Każdy mógłby to zinterpretować na swój sposób. Tam gdzie ja widzę włosy na głowie kobiety, ktoś dostrzegł ptaka, który usiadł jej na głowie. Wszystko zależy od granic naszego umysłu.
Jakie są Wasze interpretacje i pomysły? Jak podoba Wam się to co tworzy Anne? Kto z Was założyłby na siebie choć jedną rzecz z jej ubrań? Piszcie w komentarzach.